mardi 17 juillet 2012

Hello Darling!

Kto mnie zna, ten wie, że nie lubię języka angielskiego i mój poziom jest (był) nędzny. Jednak bardzo łatwo można mi wjechać na ambicję i tak też się stało. Tym razem to nie jedna osoba wjechała mi na ambicję, ale kilka. I w ten sposób znalazłam się w Wielkiej Brytanii. Najśmieszniejsze jest to, że 2 czy 4 lata temu nie byłam w stanie wydusić z siebie ani słowa, a teraz gadam jak najęta. Coś się odblokowało.

Dzisiaj przeżyłam swój pierwszy dzień w coffee shop. Jestem bogatsza o 30 funtów i o kilka semestrów nauki angielskiego. 8 godzin w coffee shop było o wiele łatwiejsze niż 4 godziny serwisu w hotelu Plaisir. Niby tłum ten sam, zadań więcej, dłużej, ale było łatwiej. Urocze wspomnienia wróciły, ale atmosfera była lepsza. Pracowałam z Rosjankami. Na początku oczywiście byłam spięta, zestresowana i szału dostawałam kiedy musiałam wziąć zamówienie, ale szybko się ogarnęłam. Najlepsze było to, że obsługa nie była tak sztywna... Wyobraźcie sobie typowy bar z amerykańskich filmów, gdzie kelnerka ma umalowane na niebiesko oczy, rzuca talerz z nieapetycznym żarciem na stół i wita gości słodkim Hello Darling! No to macie obraz mojego coffee shopu. Wszyscy się znają, koleżanka uprzedzała mnie kto, co zamawia zazwyczaj i kto jaki jest. Na blacie przy kuchni stał szereg puszek ze słomkami, bo kelnerka nie wielbłąd pić musi. Oczywiście puszki brane z lodówki przy klientach, bez tajniaczenia się. Obok puszek stał talerz z frytkami i tosty. W końcu kiedyś trzeba zgłodnieć. Kawę też mogliśmy sobie robić. Kiedy byliśmy zmęczeni albo nie było nikogo na sali (koło 16) to siadaliśmy przy stolikach i rozmawialiśmy. I tak. Koleżanki witały gości radosnym wrzaskiem zza baru Hello Darling! 
Przypomniał mi się skecz Very Bad Blagues Quand on est serveur.A czym zadziwiła mnie Wielka Brytania?
Depilacją brwi... nitką. Kosztowała mnie całe 3 funty u miłej Hinduski, która rozprawiła się z moimi zaniedbanymi brwiami w 5 minut. Teraz mają idealny kształt.