dimanche 5 octobre 2014

Musicale w Paryżu.

Często dostaję pytania jakie musicale są właśnie grane w Paryżu lub co warto zobaczyć. Powoli wypadam z obiegu jeśli chodzi o ten temat, ponieważ brakuje mi czasu na przyjemności i co raz częściej idę do teatru, bo muszę zobaczyć jakąś sztukę na zajęcia albo żeby w jakiejś zagrać. Niedawno wróciłam z Théâtre de la Colline, gdzie poszłam obejrzeć Le capital et son singe (Nie polecam. Za długie i zrobione w niezbyt ciekawy sposób.), zamiast iść do Théâtre du Nord-Ouest żeby zobaczyć Le Cid. Dlatego, żeby zrobić mały przegląd musicali w Paryżu, musiałam posiłkować się billetreduc.com. Na razie nie widziałam żadnego spektaklu z poniższej listy.

1. Mistinguett, reine des années folles, Casino de Paris.
Od 18 września 2014 do 4 stycznia 2015.
Cena biletu: od 20€ do 79€.

Na pewno zobaczę ten musical. Opowiada on historię Mistinguett, pierwszej divy paryskich kabaretów. Myślę, że jest to najciekawsza propozycja tego sezonu nie tylko ze względu na temat, ale również na poziom produkcji.


2. Le Bal des Vampires, Théâtre Mogador.
Od 16 października 2014 do 31 września 2015.
Cena biletu: od 25€ do do 150€.

Druga dosyć wyczekiwana pozycja. Bilbordy w metrze głoszą, że musical reżyserował sam Roman Polański. Pewnie się wybiorę. Tak z sentymentu, mimo że nie jestem fanką produkcji z Teatru Mogador.


3. Flashdance, Théâtre du Gymnase Marie-Bell.
Od 23 września 2014 do 7 marca 2015.
Cena biletu: od 20€ do 95€.

Nie wiem dlaczego, ale ten musical nie jest w ogóle reklamowany. A szkoda, bo ma fajną trupę. Wiem o nim tylko dlatego, że Claire Perot napisała o nim na facebooku. I pewnie wybiorę się na niego, tylko dlatego, że Claire Perot w nim gra.4. Salut les copains, Folies Bergères.
Od 5 do 12 października 2014.
Cena biletu: od 14,50€ do 85€.

Próbuję się wybrać na ten musical od 2 lat i nigdy mi to nie wychodzi. A podobno fajny, bo na podstawie piosenek z lat 60.


5. Love Circus, Folies Bergères
Od 28 października do 21 grudnia 2014.
Cena biletu: od 29€ do 85€.

Powiedzmy sobie szczerze: mam świra na punkcie wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z kabaretem czy cyrkiem. Siłą rzeczy na pewno pójdę na ten musical. Od znajomych słyszałam same pochlebne opinie, więc czemu nie?


6. Dirty Dancing, Palais des Sports
Od 15 stycznia do 1 marca 2015.
Cena biletu: od 39€ do 77€.

Można zrobić musical ze wszystkiego? Można. Z filmu też? Też. Na to akurat się nie wybiorę, ponieważ historia jest tak oklepana, że nawet nie chce mi się oglądać tego po raz 50 w telewizji.